Toz Toplama Sistemleri

Jet Pulse Filtreler

Torbalı Filtreler

Endüstriyel alanlarda kullanılan insan ve doğa için önemli bir yeri olan   toz, duman, yağ, gaz  ve birçok maddeyi diğerlerinden ayırabilen kompakt yapıda sistemlerdir.

 

İnsanların çevresel duyarlılığının arttığı günümüzde zararlı sanayi atıklarının önlenmesi kaçınılmaz bir şekilde önem kazanmaktadır. Torbalı Jet Filtreler insan ve çevrenin yanısıra işletmeyi de korumaktadır. Filtreler sayesinde toz halinde doğaya salınan mamül veya hammade toplanarak prosese yeniden kazandırılır.

 

Toz Tutucu

Filtre Sistemleri

İşletmeye Uygun

Kompakt Tasarımlar

TASARIM ÖZELLİKLER

 

1000 m³/h den 1.000.000 m³/h 'e kadar hava emiş debili,

1 m2 'den 10.000 m2 Filtrasyon alanı,

-50 0C 'den  400 0C, 'ye kadar çalışma sıcaklığı,

Asidik, Bazik, Yanıcı ve Yakıcı Her Tip toza uyumlu,

5-10 mikron ile 1-2 mm arası toz tutma özelliğine sahip,

 

Jet Pulse Filterelerin işletmenin ihtiyacına, konuşlanacağı yerin ebatlarına göre tasarlanarak imal edilirler. Toz toplama sistemlerinde kesin sonuca giden yol doğru hesaplamadan geçmektedir. Tüm Endüstriyel İşletmelerde çok yönlü tozlara karşı kullanılabilen Torbalı Jet Filtreler, hemen hemen her türlü Toz Filtrasyonu uygulaması için uygundur.

 

Prosese ve İşletmeye göre özel olarak tasarlanan Jet Pulse Filtreler konulacağı yere göre gövde yapıları; Kare, dikdörtgen veya yuvarlak olarak tasarlanırlar. Endüstriyel amaçlı tüm tozsuzlaştırma prosesleri için ideal olarak kullanılırlar. Hava ile tozu ayırmak için kullanılan Filtre Torbaları toz yoğunluğuna, tozun yapısına, sıcaklığa, vs. özel olarak seçilmektedir. Tasarım ve imalatı kusursuz yapılan bir Jet filtre  uzun süre bakım gerektirmeden aynı verimlilikte çalışmaktadır.